Silky Merino Dried Orange 895

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 33108
  • Producent: malabrigo
  • Dostępność: Jest  (10 szt.)

  • Historia ceny
  • szt.
  • 41,60 zł

Opis włóczki podany przez producenta.

Ta urocza i miękka włóczka składa się w 50% z jedwabiu i w 50% z merynosów, jednowarstwowa włóczka , której dzierganie to czysta przyjemność i radość noszenia. Mieszanka jest miękka, gładka i nie powoduje swędzenia nawet na najbardziej wrażliwej skórze – jest absolutnie doskonała do odzieży, szali i innych przedmiotów znajdujących się blisko skóry. Zawartość jedwabiu nadaje włóczce nieco większą objętość i puszystość w porównaniu z czystym merynosem oraz delikatny połysk, który jest absolutnie wspaniały. Włókna przyjmują barwnik nieco inaczej, dodając głębi szerokiej gamie dostępnych kolorów półstałych, różnorodnych i akwarelowych.

Świetna do:  akcesoriów, szali, odzieży, warkoczy, koloryzacji, ściegów teksturowanych, koronek.

Upewnij się, że masz wystarczającą ilość włóczki, aby ukończyć swój projekt, ponieważ każdy worek ma inną partię barwnika, a motki mogą się różnić w zależności od torby. Motki mogą różnić się od siebie nawet w obrębie tej samej torby. Aby zapewnić losowy rozkład kolorów, przerabiaj od razu dwa kłębki włóczki, naprzemiennie po kilka rzędów z każdego kłębka. 

Kiedy farbujemy nasze włóczki, za każdym razem stosujemy ten sam przepis, ale każda partia włóczki może się różnić. Różnice między partiami barwników mogą być bardzo subtelne lub niezwykle zauważalne, szczególnie w przypadku różnobarwnych przędz. Po sprawdzeniu przez nasz zespół kontroli jakości motków trafiają one do sekcji etykietowania, a następnie pakowane są w worki.

 

Kolory pokazane na zdjęciach mają charakter poglądowy, jak wspomniano powyżej, mogą różnić się mniej więcej jednym odcieniem, ze względu na proces ręcznego barwienia.

 

Tekstura przędzy: Pojedyncza warstwa

W motku jest137 metrów

Waga motka: 50 gramów 

Rozmiar drutów: 3,5–4 mm

Rozmiar szydełka:  4,5-5,5 mm

Skład: 51% jedwab, 49% merynos

Opieka: Prać ręcznie, w zimnej wodzie, suszyć na płasko