Jedwabie

NORTHERN LIGHT

Northern Light to organiczna przędza z mieszanki wełny i jedwabiu . Jest to bardzo miękka włóczka której jedwabna część tworzy małe akcenty na nitce. Mieszanka takich włókien sprawia, że ​​jest to dobra włóczka do użytku w pomieszczeniach i na zewnątrz, odpowiednia dla wrażliwych dorosłych, dzieci i niemowląt.

Posiada certyfikat GOTS, co oznacza, że ​​jest prdukowana, przetwarzana i barwiona w sposób przyjazny dla środowiska. Certyfikat GOTS (Global Organic Textile Standard) wymaga, aby wszystkie etapy produkcji były ekologiczne i etyczne, od początku do końca. Warunki uprawy, procesy barwienia, oczyszczanie ścieków oraz uczciwe i etyczne warunki pracy które muszą spełniać standardy GOTS. GOTS to jedyny międzynarodowy certyfikat ekologiczny.  

Skład:

 80% Certyfikowana wełna organiczna 20% jedwab

Motek 100 gramów 200 metrów

 

SARACH TWEED

Sarah Tweed jest wykonana z miękkich włókien, które łączą w sobie wyłączne jakości jedwabiu i elastyczność wełny.

Skład:  60% jedwabiu i 40% wełny

Motek 50 gramów i około 175 metrów

 

SOFT SILK

Miękki i rustykalny jedwab bourette, znany również jako surowy jedwab. 
Ładny jedwab, który zapewnia świetny rustykalny efekt dzianiny - idealny do tworzenia odzieży dziecięcej i dla dorosłych. Ze względu na jakość jedwabiu: ciepły w zimie i chłodny w gorący letni dzień.

 Ze względu na swoje właściwości jedwab bourette ma naturalną moc leczniczą - ma również działanie przeciwzapalne i koi skórę. Przędza jest zatem idealna również na odzież niemowlęcą i dziecięcą.


Skład: 100% jedwab burette

Motek 100 gramów 350 metrów

COLORI

Specjalna kompozycja włókien stworzona dla pełnego komfortu i przyjemności.  Zaskakujące połączenie jedwabiu, lnu i wełny czego rezultatem jest miękka włóczka  do lekkich ubrań. Chłodzący efekt lnu i jedwabiu jest balsamem na skórę w ciepłe letnie dni.  Cudownie wyciszone odcienie pozwolą wykonać niezwykłe dzianiny. Tutaj naprawdę dostajesz przędzę w wysokiej jakości. 
Skład : 55% wełny, 25% lnu, 20% jedwabiu 
Motek 250 m / 50 g 

 

TUSSAH TWEED

Ten ekspresyjny jedwab Tussah Tweed firmy BC-Garn idealnie nadaje się na szale i lekkie ubrania. Tussah Tweed zachwyca kombinacjami kolorów, podstawowego koloru i tweedowych dodatków. Tussah Tweed to lekko nieregularna przędza o naturalnym charakterze. Tussah Tweed to lekko błyszczący dziki jedwab, który jest uzyskiwany z kokonów dzikich jedwabników.

Skład: 100% tussah silke

Motek 50 gramów 250 metrów